Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Apartamenty na sprzedaż nad morzem cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów, którzy traktują je jako lokatę długoterminową kapitału. Pozostaje pytanie, jak wybrać odpowiednią nieruchomość pod inwestycję?

Grono potencjalnych klientów

Kupując apartament nad morzem https://marina-developer.pl/nowe-mieszkania-i-apartamenty-nad-morzem/, musimy zastanowić się, kto będzie naszym potencjalnym klientem, czyli kto właściwie będzie go wynajmował w sezonie letnim? Jest to niezwykle istotne w kontekście wyboru nieruchomości o odpowiednim metrażu. Jeśli bowiem potencjalnymi klientami będą rodziny z dziećmi, to dobrze jest zakupić stosunkowo duże mieszkanie https://marina-developer.pl/. Optymalnym wyborem będą nieruchomości mające 50-60 metrów kwadratowych. Jeżeli zaś decydujemy się wynająć apartament głównie studentom bądź parom, to możemy poprzestać na mieszkaniu, liczącym 30 metrów kwadratowych. Oczywiście, niemałe znaczenie ma tutaj również budżet, jakim dysponujemy. Zdecydowanie bardziej kosztowne będą nieruchomości o większym metrażu, mniej zaś zapłacimy za mniejsze mieszkania.

Odległość od plaży

deweloper SzczecinAspektem, na który musimy zwrócić szczególną uwagę, jest odległość od plaży. Apartamenty nad morzem mogą być położone niemalże bezpośrednio przy plaży, jednak są i takie, które znajdują się od niej w odległości 10-15 kilometrów. Wbrew pozorom, te drugie również cieszą się dużą popularnością zarówno wśród inwestorów, jak i turystów. Będą one doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie dysponują zbyt wysokim budżetem bądź dla osób, które chciałyby za taką samą cenę kupić większy apartament nad morzem. Oczywiście, jeśli położony jest on z dala od plaży, to będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę na drogi dojazdowe – o to z pewnością będą pytać nas turyści. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się domy czy mieszkania, które położone są w pobliżu lasu, z dala od miejskiego zgiełku. Dlatego też nie bierzmy pod uwagę wyłącznie dostępu do ewentualnych rozrywek czy sklepów – turyści, którzy zdecydują się wynająć nasz apartament, z pewnością będą dysponowali samochodem. Będą więc – w razie potrzeby – mogli podjechać w wybrane przez siebie miejsce. Zależy im bowiem nie na bliskości różnego typu udogodnień, a na ciszy i spokoju. Jeśli więc nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, a chcemy kupić apartament nad morzem, to dobrym rozwiązaniem mogą okazać się nieruchomości położone nieco dalej od plaży.

Pod klucz czy do remontu?

Apartamenty na sprzedaż nad morzemWiększość apartamentów nad morzem nadaje się do niemal natychmiastowego zamieszkania, jednak są i takie, które wymagają przeprowadzenia prac remontowych. Drugie z nich są nieco tańsze, jednak weźmy pod uwagę, że niekoniecznie będziemy je mogli wynajmować jeszcze w tym sezonie. Wszystko zależy bowiem od tego, jak szybko firma remontowa ukończy niezbędne prace. Pamiętajmy, że sezon nad polskim morzem trwa jedynie 2-3 miesiące. Jeśli kupimy apartament nad morzem w większym mieście, to możemy liczyć też na turystów poza sezonem, jednak ich liczba nie będzie tak duża, jak w miesiącach letnich. W związku z tym często lepszą inwestycją okazuje się być mieszkanie pod klucz. Nawet, jeśli chcemy w nim wprowadzić jakieś drobne zmiany, to nie będą one tak czasochłonne, jak pełny remont. Dzięki temu będziemy mogli szybciej rozpocząć wynajem, a co za tym idzie, osiągać zyski. Nieruchomość pod klucz to dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają w innych częściach Polski bądź poza jej granicami. Dzięki temu nie muszą bowiem zajmować się czasochłonnym remontem, a więc i przebywać nad morzem przez dłuższy okres czasu. Zwróćmy uwagę na to, że w ostatnim czasie coraz więcej osób z całej Polski decyduje się kupić apartament nad morzem w celach inwestycyjnych. Oczywiście, opiekę nad nieruchomością możemy powierzyć wyspecjalizowanej agencji, jednak pociąga to za sobą dodatkowe koszty. 

Kiedy kupić apartament nad morzem?

Inwestorzy często zastanawiają się, jaki jest najlepszy moment na zakup apartamentu nad morzem? Czy lepiej sfinalizować transakcję w sezonie letnim, a może zimą? Aby odpowiedzieć na to pytanie, spójrzmy nieco szerzej na cały rynek nieruchomości. Otóż ceny na nim, już od kilku lat, utrzymują się na w miarę stabilnym, wysokim poziomie. Oznacza to, że nie zauważamy większych spadków cen poza sezonem czy wzrostów w sezonie. Nawet, jeśli takie mają miejsce, to kształtują się one na niskim poziomie, dlatego też nie mają większego wpływu na cenę. Inwestorzy mogą więc zawierać transakcję o każdej porze roku, bez szkody dla swoich finansów. Weźmy jednak pod uwagę, że kupując nieruchomość bezpośrednio przed sezonem, możemy nie zdążyć przygotować jej na przyjęcie gości. Musimy bowiem dopełnić niezbędnych formalności, aby w ogóle móc wynajmować apartament. Co więcej, będziemy musieli znaleźć klientów, o których najłatwiej przed sezonem. Inwestorzy są zdania, że optymalnym czasem na zakup apartamentu pod inwestycję https://www.gran-bruk.pl/pl/apartamenty-na-sprzedaz-nad-morzem/, jest jesień oraz zima. Pierwsi turyści przybywają nad morze już w majówkę, dzięki czemu mamy wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się na ich przyjęcie. Co więcej, dajemy w ten sposób czas także sobie, aby wybrać najlepszy, dostępny apartament. 

angielski niemiecki francuski hiszpański