Czy warto wynająć namiot na wesele?

Czy warto wynająć namiot na wesele?

Czy warto wynająć namiot na wesele? Hale namiotowe, wynajem których cieszy się dziś tak dużym powodzeniem, spełniają się w wielu różnych rolach. Bardzo często wynajmują je firmy chcące pokazać się na odległych od ich siedziby targach czy potrzebujące tymczasowego miejsca na magazyn.

Czy warto wynająć namiot na wesele?
Czy warto wynająć namiot na wesele?

Jak się jednak okazuje, największe “wzięcie” mają one wśród osób prywatnych, które najczęściej organizują różnego rodzaju eventy – w szczególności te o charakterze rodzinnym, które odbywają się w plenerze i mogą wykorzystać właśnie namioty bankietowe. Wynajem tych przeznaczonych na wesela cieszy się największym powodzeniem. Czy rzeczywiście warto się na niego zdecydować? Na ile wypożyczyć taki namiot i co jeszcze trzeba wiedzieć na temat całego tego procesu? O tym wszystkim opowiemy w naszym dzisiejszym wpisie.

Namioty na wesele – wynajem, ale czy opłacalny?

Namioty eventowe, wynajem których znajduje swoje zastosowanie w celach prywatnych, nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem bez powodu. Są czymś, co wielu osobom uratowało życie (w przenośni, oczywiście), a przede wszystkim fundusze. Są świetnie przede wszystkim ze względu na to, że:

  • stanowią tanią alternatywę dla sali weselnej – hale namiotowe, wynajem których jest możliwy właśnie w celu zorganizowania w nich wesela, są czymś niesamowicie tanim. Ceny tego wynajmu nie sposób jest porównać z kosztem wynajęcia sali weselnej – zwłaszcza jeśli dysponuje się odpowiednio dużą przestrzenią (na przykład na swojej działce), by to właśnie na niej je umiejscowić. Jak wiadomo, organizacja wesela potrafi być bardzo kosztowna, a lwią część kosztów pożera właśnie sala – w przypadku tego typu wynajmu pozbywamy się tego kosztu i zyskujemy opcję nie tylko wygodną i praktyczną, ale też lubianą przez gości, bo i nowoczesną;
  • pozwalają na organizację przyjęcia weselnego w dowolnej wolnej przestrzeni – namioty można ustawić w absolutnie dowolnym miejscu. W przypadku wesela powinno ono zostać dostosowane do jego skali i ilości gości, których pobyt na miejscu jest planowany. Można wynająć miejsce pod namiot, albo też postawić go na własnym podwórku czy działce. Opcji jest mnóstwo, a to pozwala zabrać własne wesele w dowolne miejsce, również to niesamowicie malownicze, niemożliwe do wybrania w przypadku standardowej sali weselnej (narzucającej w końcu pewne ograniczenia);
  • uchodzą za pomysłową formę zorganizowania wesela – ludzie uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu – kochają też pomysłowe imprezy. Wesele zorganizowane właśnie poza salą weselną może uchodzić właśnie za taką. Jest świetną opcją dla wszystkich tych, którzy chcą uczynić ten dzień szczególnym, a jednocześnie nie mają ochoty na to, by powtarzać utarte już schematy związane ze “sztywnym” organizowaniem wesel w czterech ścianach;
  • można je dostosować w dowolny sposób – wesele organizowane w namiocie jest jednym z najbardziej podatnych na modyfikacje. Wszystko ustawia się w nim tak, jak tylko się chce, włącznie z położeniem stołów, organizacją innego rodzaju miejsc, ale i dawaną przez siebie przestrzenią. W związku z tym można mieć pewność, że wesele będzie po prostu idealne.

Gdzie wynająć namiot?

Jeśli chodzi o hale namiotowe, wynajem ich najlepiej jest powierzyć firmie cieszącej się na rynku renomą i znanej z jakości proponowanych przez siebie produktów. Wynika to z faktu, że mimo bycia solidną konstrukcją, przy niezadbaniu o ich stan techniczny mogą przyczynić się do katastrofy (na przykład rozlecieć się na miejscu wydarzenia). Oczywiście, zdarza się to niesamowicie rzadko i tylko przy sięganiu po usługi firm o wątpliwej reputacji, ale wciąż należy na to po prostu uważać. Istnieje wiele firm, których konikiem są namioty na wesele. Wynajem jest jednak na tyle specyficzną formą współpracy, że najlepiej jest postawić na firmę, która działa w pobliżu – w taki sposób, żeby wynajmowane namioty dało się oddać lub wymienić w kilka chwili. Jak już zostało wspomniane wcześniej, modułowa ich budowa pozwala dowolnie rozszerzać namioty ekspozycyjne. Wynajem zbyt małej ilości modułów często kończy się koniecznością ponownej wizyty w firmie wypożyczającej i po prostu wynajmem dodatkowych (jest to jak najbardziej możliwe!). Sięgając więc po firmę z okolic miejsca zamieszkania / organizacji eventu będzie się miało pewność, że będzie to można przeprowadzić w miarę sprawnie.

Podsumowanie

Istnieje wiele powodów, ze względu na które tak dużą popularnością wśród osób organizujących wesele cieszą się namioty eventowe. Wynajem ich jest tani, a przy okazji może zostać uznany za świetny pomysł na nieszablonową, plenerową imprezę. Warto jednak pamiętać o tym, że w towarzystwie namiotów powinno się wynająć również parkiet (goście weselni w końcu muszą mieć gdzie tańczyć), a namiot trzeba wybrać w takiej wielkości, która nie tylko bezproblemowo pomieści wszystkich gości, ale też da im jak największą swobodę poruszania się. Na szczęście jednak pomoże w tym duża swoboda, jaką dają namioty ekspozycyjne. Wynajem ich na wesele wręcz nie może się skończyć źle – warto się go podjąć i po prostu zaoszczędzić na tej, już i tak kosztownej, imprezie.

angielski niemiecki francuski hiszpański