Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki? Zmiana miejsca zamieszkania jest trudnym wydarzeniem dla każdego z nas. Niezależnie od wieku wiąże się z różnego rodzaju emocjami. Warto jednak dołożyć starań, by przebiegła ona szybko i sprawnie. Aby to było możliwe, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, w jaki sposób możemy to zrobić oraz o czym warto pamiętać.

Jakich formalności należy dopełnić przed przeprowadzką?

Zanim zaczniemy pakować cały czas dobytek w kartony do przeprowadzki, musimy dopełnić pewnych formalności. Już na około miesiąc przed planowanym miejscem zamieszkania, powinniśmy zadbać o wszelkie sprawy urzędowe. Warto również z miesięcznym wyprzedzeniem złożyć wypowiedzenie firmom świadczącym usługi telewizyjne czy też telekomunikacyjne. Powinniśmy również poinformować o naszych planach pewne instytucje, takie jak: Urząd Skarbowy, Urząd Pocztowy, bank oraz ZUS i firmę ubezpieczeniową. Dobrze jest także zawiadomić przychodnię, do której jesteśmy zapisani. Powinniśmy także odpowiednio wcześnie wziąć urlop na czas przeprowadzki oraz omówić szczegóły z firmą oferującą przewóz mebli.

Od czego zacząć pakowanie?

Pakowanie wszystkich rzeczy całej rodziny może być nie lada wyzwaniem. Dobrze jest przygotować odpowiedni plan działania oraz harmonogram, który pozwoli na lepszą organizację. Plan ten powinien uwzględniać generalne porządki. Punkt ten jest niezwykle istotny. Dzięki temu będziemy mogli pozbyć się niepotrzebnych ubrań, kosmetyków, sprzętów oraz wielu innych zbędnych przedmiotów. Nie musimy ich wyrzucać – możemy sprzedać je na lokalnych grupach sprzedażowych lub oddać potrzebującym.

usługi-transportowe-przeprowadzki-we-WrocławiuCo zrobić z pozostałym rzeczami? Otóż, pozostałe rzeczy, czyli te, które są nam niezbędne, musimy spakować w odpowiedni sposób. Nawet jeśli zdecydujemy się na współpracę z firmą przeprowadzkową, to my jako zleceniodawcy, musimy odpowiednio zabezpieczyć nasze rzeczy. Zapewni nam to dostarczenie przedmiotów w stanie nienaruszonym, nawet jeśli korzystamy z usług firm oferujących transport mebli z wniesieniem. Z pewnością konieczne będzie przygotowanie właściwej ilości kartonów oraz worków. Potrzebna będzie także folia bąbelkową, dzięki której można w bezpieczny sposób przewieźć szkło lub porcelanę. Warto zadbać także o to, by w osobnych kartonach znajdowały się przedmioty z danej kategorii. Tak więc osobno należy pakować ubrania, książki, naczynia, itp. Taki system po pierwsze ułatwi nam pakowanie, a po drugie – sprawi, że bez większego problemu rozpakujemy się w nowym miejscu.

Podczas pakowania kartonów, dobrze jest na bieżąco zapisywać, co zostało już spakowane. Taka lista, naklejona w widocznym miejscu, może być niemałym ułatwieniem. Dzięki niej bez większego problemu szybko znajdziemy potrzebne nam przedmioty. Pakowanie najlepiej zacząć około dwa tygodnie przed planowaną przeprowadzką, zaczynając od tych przedmiotów, które są nam najmniej potrzebne. Warto także przygotować sobie tzw. pudło pierwszej potrzeby. Jest to karton, w którym powinny się znaleźć wszystkie rzeczy, które będą potrzebne podczas pierwszych dni w nowym mieszkaniu. Może to by np.: piżama, ubrania, ładowarka, kosmetyki, ręcznik oraz podstawowe naczynia kuchenne.

Polecamy przeprowadzki:

O czym jeszcze należy pamiętać, przygotowując się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?
Jak przygotować się do przeprowadzki?

Ważne może okazać się ustalenie takich kwestii jak: opieka nad dziećmi, zwierzętami czy też właściwy transport potrzebnych dokumentów. Warto o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie, gdyż zostawiając to na ostatnią chwilę, możemy przysporzyć sobie dodatkowych problemów. Nieoceniona może okazać się pomoc dziadków oraz pozostałych członków rodziny, którzy zajmą się dziećmi na czas przeprowadzki. Dokumenty natomiast warto zabezpieczyć w taki sposób, by zapobiec ich ewentualnemu zagubieniu.

Na tydzień przed przeprowadzką musimy pamiętać o zamknięciu wszystkich formalnych spraw. Dotyczyć one mogą wypowiedzenia ostatnich umów czy też oddania książek oraz filmów do wypożyczalni.

Dzień przed przeprowadzką wszystkie nasze rzeczy powinny być już spakowane. Dobrze jest upewnić się, czy dokładnie opróżniliśmy wszystkie meble. Niezbędne może być także odkręcenie tabliczki z drzwi wejściowych, na których widnieje nasze nazwisko. Czasami konieczne jest spisanie protokołu zdawczo- odbiorczego. Powinniśmy również pamiętać o dokładnym schowaniu najważniejszych dokumentów oraz kluczy. Przed pojawieniem się pracowników z firmy przeprowadzkowej, powinniśmy spisać stan liczników.

Jak znaleźć firmę przeprowadzkową ?

Znalezienie odpowiedniej firmy nie jest łatwym zadaniem. W Internecie możemy znaleźć mnóstwo ogłoszeń osób, które oferują przeprowadzki firm przeprowadzki biur oraz pozostałe usługi. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę? Zapewne dla większości z nas, głównym wyznacznikiem jest cena. Nie jest to zawsze dobre kryterium, gdyż najczęściej cena idzie w parze z jakością. Lepiej wybierać te firmy, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, np. w przeprowadzkach międzynarodowych. Może to świadczyć o tym, że jej pracownicy są rzetelni i godni zaufania, a oferowane usługi są na najwyższym poziomie.

angielski niemiecki francuski hiszpański