Jak wyzerować hasło Apple ID

Jak wyzerować hasło Apple ID

Jak wyzerować hasło Apple ID – czy zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć ważnego hasła? Ratunkiem w takiej sytuacji może być opcja, która pomaga w jego odzyskaniu np. poprzez odpowiedzenie na pytanie pomocnicze, na które odpowiedzi trzeba było udzielić w czasie rejestracji. Jednak nie we wszystkich sytuacjach takie rozwiązanie jest możliwe. Co kiedy zapomnisz hasła do Apple ID? Czy oznacza to, że musisz złożyć wizytę w salonie Apple i pożegnać się z danymi? Nie koniecznie. Wyzerowanie hasła jest możliwe przy zastosowaniu kilku prostych porad – musisz jedynie mieć dostęp do innych urządzeń z systemem iOS lub Mac.

Czym jest Apple ID?

Jeżeli korzystasz z urządzeń Apple, to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest Apple ID. Apple ID to konto, które umożliwia korzystanie z usług Apple, takich jak: App Store, Apple Music, iCloud, iMessage czy też FaceTime. Konto to obejmuje zarówno adres e‑mail, jak i hasło służące do logowania. Zasady firmy Apple wymuszają, aby hasło, którego używa użytkownik, było silne – w tym celu musi ono zawierać co najmniej osiem znaków, w tym wielkie i małe litery oraz co najmniej jedną cyfrę. Apple radzi także, aby nie używać tego samego hasła do wielu kont i często zmieniać swoje zabezpieczenie. Co w sytuacji, gdy stosując się do takich wytycznych zapomnimy danego hasła? Czy można je odzyskać? Wyzerowanie hasła wcale nie musi wiązać się z wizytą w salonie naprawczym i utratą danych. Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że możesz zrobić to samodzielnie, w domowych zaciszu. Zanim więc podejmiesz bardziej radykalne kroki postaraj się zastosować do jednej z niżej wymienionych porad.

Zapomniałeś hasła? Spróbuj wyzerować je przy użyciu innych urządzeń od Apple

Bardzo prostym sposobem na wyzerowanie zapomnianego hasła jest zalogowanie się na innym urządzeniu Apple, z którego wyczyścimy hasło w naszym telefonie. Metoda ta ma jednak jedną wadę, bowiem urządzenie z którego będziemy się logować musi należeć do nas i być powiązane z tym samym kontem. Nie jest jednak określone, że musi być to urządzenie mobilne, dlatego do wyzerowania konta może posłużyć zarówno inny telefon, iPod, iPad oraz komputer stacjonarny z systemem Mac. W urządzeniu, z którego masz zamiar skorzystać, musisz odnaleźć funkcję związaną z wyzerowaniem hasła – będzie się ona znajdowała w ustawieniach lub w tematach – w zależności od urządzenia. Następnie postępuj zgodnie z tym co wyświetla się na Twoim ekranie. Jeżeli do wyzerowania hasła używasz komputera, to w pewnym momencie na ekranie może pojawić się monit z prośbą o podanie hasła. Może być to dla Ciebie dość kłopotliwe, bo przecież właśnie próbujesz wyzerować hasło i nie pamiętasz jak ono dokładnie brzmiało. Nie przejmuj się, chodzi tu o hasło, którego używasz do zabezpieczenia swojego komputera. Po jego wpisaniu powinna pojawić się informacja, że hasło zostało zmienione. Teraz już bez problemu możesz zalogować się do swojego Apple ID – używając nowego hasła.

Zadbaj o hasło wcześniej i włącz uwierzytelnianie dwupoziomowe

Jak wyzerować hasło Apple ID
Jak wyzerować hasło Apple ID

Możesz także nie dopuścić do tego, aby konieczne było wyzerowywanie hasła. Jak to zrobić? Wystarczy, że włączysz uwierzytelnianie dwupoziomowe. Tego typu usługa wbudowana została bezpośrednio w systemy iOS, macOS, tvOS, watchOS i strony internetowe Apple. Uwierzytelnianie dwupoziomowe stanowi domyślną metodę zabezpieczeń dla niektórych nowych kont Apple ID utworzonych w systemie iOS 10.3 i nowszym albo macOS 10.12.4 i nowszym. Co w sytuacji, kiedy jesteś posiadaczem urządzenia, które posiada starszy system? Wtedy możesz skorzystać z dwustopniowej weryfikacji swojego konta Apple ID.  Podczas pierwszego logowania za pomocą identyfikatora Apple ID i hasła konieczne jest potwierdzenie tożsamości przez podanie sześciocyfrowego kodu weryfikacyjnego – zostaje on wyświetlany automatycznie na pozostałych urządzeniach lub wysyłany na zaufany numer telefonu.

Zerowanie hasła za pomocą zaufanego telefonu

Może zdarzyć się też tak, że nie włączysz uwierzytelniania dwupoziomowego w porę oraz nie jesteś posiadaczem żadnego innego urządzenia od firmy Apple. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy odzyskanie hasła jest wówczas możliwe? Oczywiście, że tak. Jednak tutaj także jest pewien warunek. Musisz mieć dostęp do innego urządzenia z systemem iOS – które możesz pożyczyć np. od członka rodziny lub zaufanego znajomego. Kiedy już wejdziesz w posiadanie takiego telefonu, to zainstaluj na nim aplikację “Wsparcie Apple”, po jej otworzeniu wybierz opcję związaną z odzyskiwaniem hasła dla innego urządzenia i postępuj zgodnie z tym, co wyświetla się na ekranie. Kiedy wszystkie kroki wykonasz prawidłowo, to na ekranie powinien pojawić się monit informujący o tym, że hasło zostało zmienione. Teraz możesz już bez przeszkód zalogować się do konta Apple ID na swoim smartfonie.

Jak widzisz zerowanie hasła do Apple ID nie jest trudną czynnością, jednak związaną z posiadaniem dostępu do innych urządzeń Apple lub posiadaniem w swoim otoczeniu zaufanych osób, które będą nam w stanie pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

angielski niemiecki francuski hiszpański