Jak zdejmować lakier hybrydowy?

Jak zdejmować lakier hybrydowy?

Jak zdejmować lakier hybrydowy? Lakiery hybrydowe sprawiają, że przez długi czas możemy cieszyć się pięknymi paznokciami. Jednak z czasem płytka odrośnie, a hybrydę trzeba będzie uzupełnić lub usunąć i zastąpić nową. Jak to zrobić?

Jak zdejmować lakier hybrydowy?

Wśród sposobów na zdejmowanie lakieru hybrydowego możemy wyróżnić te profesjonalne, jak i te domowe. Pierwsze spotkamy przede wszystkim we wszelkiego rodzaju salonach kosmetycznych oraz spa dla paznokci. Do profesjonalnych metod ściągania hybrydy należą:

  • Frezarka do paznokci,
  • Płyn do odmaczania.

Choć oba te sposoby można wykonać również w domu, to wciąż będą to metody profesjonalne. Poza nimi wyróżniamy jeszcze metody typowo domowe. Domowe sposoby na zdejmowanie lakieru hybrydowego należą:

  • Namaczanie w acetonie,
  • Piłowanie pilnikami.

Profesjonalne metody zdejmowania hybrydy

Profesjonalne sposoby na ściąganie lakieru hybrydowego często wiąże się z zakupem odpowiednich narzędzi. Podczas gdy wyposażenie gabinetów kosmetycznych zawiera zarówno odpowiednie frezarki, jak i naczynia do namaczania, to próbując tego typu metod w domu musimy przygotować się na to, że trzeba będzie odwiedzić sklep kosmetyczny i te rzeczy zakupić.

Zdejmowanie hybrydy frezarką do paznokci

Frezarka to urządzenie, które pozwala na profesjonalne ściągnięcie lakieru hybrydowego z paznokci. Zazwyczaj posiada ona pedał, dzięki któremu sterować można jej mocą. Do tego należy spodziewać się zestawu kilku końcówek, które umożliwią bardzo precyzyjne zdejmowanie lakieru z całej powierzchni paznokcia, łącznie z trudno dostępnymi zakamarkami w pobliżu skórek. Każdy dobry sklep z akcesoriami do paznokci powinien być wyposażony w tego typu sprzęt, jest on więc łatwo dostępny.

Frezarka działa jak automatyczny pilnik do paznokci. Dzięki odpowiednio dobranej ziarnistości końcówki w połączeniu z właściwymi obrotami, warstwa po warstwie zdejmuje z paznokcia lakier hybrydowy, do momentu aż pozostanie sama naturalna płytka.

Zdejmowanie hybrydy przez odmaczanie

Jak zdejmować lakier hybrydowy?
Jak zdejmować lakier hybrydowy?

Innym sposobem na zdejmowanie hybrydy jest tak zwane odmaczanie paznokci w przeznaczonym do tego płynie. Sposób ten przypomina tradycyjne usuwanie lakieru przy pomocy zmywacza acetonowego, jednak tutaj zazwyczaj używamy delikatniejszych płynów o łagodnym zapachu. Dzieje się tak dlatego, że czas działania substancji na paznokcie, a przy tym i na naszą skórę, jest dłuższy. Nasza lokalna hurtownia z akcesoriami do paznokci powinna być w tego typu produkt zapatrzona.

Sposobów na odmaczanie paznokci jest kilka. Prawdopodobnie najczęstszą metodą jest nalanie płynu do przeznaczonego do tego naczynia i zanurzenie w nim paznokci na około pięć minut. Inną metodą jest nasączenie wacika dużą ilością płynu. Wacik nakładamy na paznokieć i pozwalamy substancji działać przez około pięć minut.

Warto pamiętać, że namaczanie nie oznacza, że możemy zrezygnować całkowicie z piłowania paznokci. Często aby pozostawić samą naturalną płytkę, potrzebne będzie wypolerowanie jej powierzchni specjalnym pilnikiem, aby usunąć resztki hybrydy

Domowe sposoby na zdejmowanie hybrydy

Poza sposobami wykorzystywanymi przez osoby profesjonalnie zajmujące się kosmetyką paznokci, istnieją również tak zwane domowe sposoby na zdejmowanie hybrydy. Charakteryzują się one tym, że możemy wykonać je przy użyciu produktów, które mamy w domu, lub takich które możemy bardzo łatwo zakupić w pobliskim markecie lub sklepie spożywczym.

Namaczanie w acetonie

Aceton to po prostu zwykły zmywacz do paznokci. Tak – on także potrafi poradzić sobie z hybrydą, jednak żeby tak się stało, musimy wystawić paznokcie na długie działanie tej substancji. Może to spowodować przesuszenie płytki, dlatego trzeba robić to umiejętnie.

Przede wszystkim warto jest użyć pilnika do spiłowania wierzchniej warstwy hybrydy, wówczas czas namaczania będzie krótszy. Pozostałą hybrydę namaczamy, ale nie róbmy tego poprzez wkładanie paznokci do pojemnika z acetonem. Szybciej i bezpieczniej będzie położyć na paznokciu wacik namoczony w preparacie. Dla uzyskania lepszego efektu możemy owinąć go dodatkowo folią aluminiową.

Po około pięciu minutach możemy zdjąć wacik i sprawdzić, czy hybryda zaczęła się marszczyć i odchodzić łatwo od paznokcia. Jeśli tak, to dobry moment, by usunąć ją za pomocą drewnianego kopytka jakiego używamy zazwyczaj do zwyczajnej pielęgnacji paznokci. Jeśli jednak usuwanie lakieru jest wciąż trudne, oznacza to, że należy ponownie przyłożyć wacik i odczekać kolejne kilka minut. Nie zapominajmy o nałożeniu na paznokcie oliwki po zakończeniu procesu. Pozwoli to na ich nawilżenie i wzmocnienie po kontakcie z acetonem.

Piłowanie pilnikami

Jeśli zależy nam na tym, by nie narażać paznokci na działanie szkodliwych substancji takich jak aceton, hybrydę zdjąć można również przy pomocy pilników. Potrzeba będzie wówczas pilników o różnej gradacji, ale bez problemu możemy zakupić je w drogerii, a często nawet w marketach. Zaczynamy piłowanie od pilnika o najgrubszym ziarnie. To z jego pomocą ściągamy wierzchnią warstwę hybrydy. Im mniej pozostaje hybrydy, tym mniejsza powinna być gradacja pilnika. Warto mieć również na uwadze, że jeśli planujemy po całym procesie położyć kolejną hybrydę, to przy piłowaniu nie ma potrzeby usuwania bazy.

angielski niemiecki francuski hiszpański