Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi cateringowej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi cateringowej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi cateringowej – zmiana nawyków żywieniowych może być zniechęcającym zadaniem, a jeszcze trudniejsze jest kupowanie zdrowych produktów bez rozmaitych „dopalaczy”. Później było też uczenie się nowych przepisów, więc dużo czasu traciliśmy w kuchni. Może więc dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy?

Przy rosnącej popularności posiłków dietetycznych mało kto byłby zdziwiony, że niektórzy wolą korzystać z gotowych, bogatych w składniki odżywcze posiłków, zamiast zawracać sobie głowę przygotowywaniem własnych obiadów. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne firmy i pakiety, powinniśmy zrozumieć, jak uniknąć złego wyboru.

Jedzenie i picie – czego unikać?

Jeśli nie masz dużo czasu na gotowanie, a chcesz lepiej się odżywiać i schudnąć, posiłki dietetyczne mogą być świetnym rozwiązaniem. Jednak nie każda firma oferująca takie usługi jest dobra. Niestety, aby świadczyć catering dietetyczny lub prowadzić firmę odchudzającą, po prostu nie trzeba posiadać specjalnego zaświadczenia ani pełnego stopnia żywieniowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze posiłku

Powinniśmy unikać firm, które nie współpracują z żadnym dietetykiem. Tylko profesjonalny dietetyk może stworzyć jadłospis odpowiedni dla określonej grupy osób. Pojedynczy posiłek w ciągu dnia powinien zawierać komplet wszystkich potrzebnych nam składników odżywczych, węglowodany, białko, witaminy, minerały i błonnik.

Należy również uważać na posiłki dietetyczne, które oferują 1000 kalorii lub mniej (przeciętna kobieta powinna spożywać 1600-1800 kalorii dziennie, a mężczyźni ponad 2000 kalorii). Ten posiłek niewiele nam pomoże. Głównie dlatego, że jeśli nagle zmniejszymy ilość spożywanego jedzenia, nasz metabolizm zwolni, nie dość, że nie schudniemy, to jeszcze będziemy mieć bardzo mało energii. Bez energii nie będziemy w stanie chodzić na siłownię i zadbać o formę (warto pamiętać, że tylko aktywność fizyczna utrzymuje nasz organizm w dobrej formie).

Ważne jest, aby produkty używane do przygotowywania posiłków były świeże i wysokiej jakości. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana firma spełnia te kryteria, warto zamówić posiłek na próbę (niektóre firmy oferują nawet pierwszy posiłek gratis). Dzięki temu możemy również sprawdzić, czy sposób przygotowania posiłku, przyprawy, połączenie smakowe jest dla nas odpowiednie. Jeśli nie ma takiej możliwości, możemy poszukać informacji i opinii na różnych stronach internetowych.

Jakość cateringu – jak sprawdzić?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi cateringowej
Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi cateringowej

Na wstępie należy zaznaczyć, że wiele elementów posiłku nie jest przygotowywanych tego samego dnia, w którym został nam podany. Niektóre potrawy zostały przygotowane poprzedniej nocy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić pudełka, które dostarczają żywność. Muszą być szczelnie zamknięte i zabezpieczone, aby żywność nie wysychała i nie traciła swojej świeżości.

Niestety są pewne dietetyczne elementy wyżywienia, które możemy ocenić dopiero po zamówieniu całego pakietu. Przede wszystkim rodzaj jedzenia. To prawda, że ​​niektóre firmy oferują podstawowe menu i najczęściej używane produkty, ale nawet w tym przypadku nie jesteśmy w stanie idealnie ocenić różnorodności opcji gastronomicznych. A co by było, gdyby firmy oferowały różnorodne produkty, gdyby wszystkie były przygotowywane w ten sam sposób i szybko stały się codziennością?

Posiłki odchudzające – ceny

Nie można zaprzeczyć, że wysokiej jakości posiłki nie są tanie, zwłaszcza jeśli mają pomóc nam schudnąć w zrównoważony sposób. Jeśli jesteśmy pewni, że z takiego posiłku skorzystamy, nie powinniśmy na nim oszczędzać. Tanie posiłki to także produkty wątpliwej jakości, być może bez konsultacji z dietetykiem. Lepiej postawić na droższy, ale niezawodny. Ale jeśli nie jesteśmy pewni, czy rzeczywiście będziemy korzystać z cateringu właśnie ze względu na jego cenę, warto zastanowić się, ile wydajemy na jedzenie i czy catering rzeczywiście jest dla nas tak dużym obciążeniem, jak nam się wydaje .

Cena dobrej jakościowo diety oscyluje wokół 50-60 zł dziennie (całkowity koszt wszystkich posiłków w ciągu dnia). To dużo pieniędzy, ale jeśli jemy w stołówce pracowniczej, to kosztuje około 30 zł dziennie plus inne posiłki w ciągu dnia. Dzięki cateringowi nie musimy martwić się o jedzenie i nie wydamy pieniędzy na inne produkty spożywcze w sklepie.

Dobrej jakości dieta dietetyczna może przynieść wiele korzyści. To świetne rozwiązanie, jeśli nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków w kuchni. Jednocześnie posiłki mogą pomóc nam dostosować nasz harmonogram i regularnie jeść, co jest ważne dla każdego, kto chce wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe.