Nowe mieszkanie nad morzem

Nowe mieszkanie nad morzem

Nowe mieszkanie nad morzem – co warto wiedzieć przed inwestycją? Wiele osób szuka wygodnych sposobów na zainwestowanie swoich pieniędzy. Jednym z rozwiązań są nieruchomości, które cieszą się coraz większą popularnością. Nowe mieszkania nad morzem kuszą – z roku na rok przybywa turystów, o czym z pewnością warto wspomnieć. 

Czy inwestycja w nieruchomości uzdrowiskowe ma znaczenie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania? Czym jest miejsce zamieszkania właściciela? Kupno mieszkania za gotówkę lub kartę kredytową – co jest lepszym rozwiązaniem? Czy warto zwrócić uwagę na inwestycje w wakacyjne mieszkania? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelnika.

Czy inwestycja w nieruchomości uzdrowiskowe ma znaczenie?

Urlop nad Bałtykiem to bardzo popularne rozwiązanie. Możemy to wywnioskować z publicznie dostępnych informacji. Raport został przygotowany przez Wydział Turystyki Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Okazuje się, że w sezonie wakacyjnym 2019 Polacy odbyli blisko 50 mln podróży krajowych. Dla porównania za granicą przebywa około 13,5 miliona osób. Gdybyśmy mieli wskazać kilka najpopularniejszych województw, to byłyby to: pomorskie, małopolskie, mazowieckie, zachodniopomorskie i dolnośląskie. Oczywiście w przypadku 2020 roku sytuacja jest mniej korzystna, gdyż pandemia poważnie ogranicza jakikolwiek ruch obywateli. Mimo to rozrywka była powszechna — odbyło się wówczas prawie 39 milionów podróży. Statystyki nie kłamią – Polacy uwielbiają spędzać wolny czas w tym kraju. Z tego powodu rośnie zapotrzebowanie na zakwaterowanie, a nowe mieszkania nad morzem są kuszącą przystawką dla inwestorów gotowych wydać duże pieniądze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Nowe mieszkanie nad morzem
Nowe mieszkanie nad morzem

Coraz większą popularnością cieszą się nowe mieszkania nad morzem. Ryzyko w tego typu inwestycjach jest niewielkie, nie zmienia to jednak faktu, że powinniśmy angażować się w znalezienie najlepszego lokalu. Jak łatwo się domyślić, lokalizacja ma znaczenie. Jest to pierwszy i najważniejszy czynnik decydujący o tym, czy inwestycja jest opłacalna, czy nie. Najpopularniejsze hotele znajdują się w kurortach takich jak Kołobrzeg, Świnoujście, Gdańsk, Sopot i Gdynia. Ważna jest odległość do plaży. Im więcej atrakcji znajdzie się w danej okolicy, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś wynajmie dom i będziemy mogli na tym zarobić. Równie ważna jest infrastruktura i zakres usług opcjonalnych. Pogoda nad morzem bywa różna, więc sam budynek również powinien być atrakcyjny. Ważnym czynnikiem, o którym czasem się zapomina, jest standard i marka obiektu. Turyści zwracają też uwagę na sprzęt – im bogatszy, tym lepiej. Inne aspekty, które powinny być dla nas ważne, to rzetelny deweloper, doświadczenie operatora obiektu oraz warunki umowy. W rezultacie nowe mieszkania nad morzem mogą stać się bardzo dochodowe.

Poznaj koniecznie:

Czym jest miejsce zamieszkania właściciela?

Jeśli wybieramy apartamenty w aparthotelu, to należy pamiętać, że są to miejsca inwestycyjne, dlatego bardzo ważne jest, aby przynosiły zysk. Jeśli mamy zamiar z nich skorzystać, warto zwrócić uwagę na warunki zawarte w umowie. Szczególną uwagę należy zwrócić na ilość dni, jakie możemy spędzić w mieszkaniu. Ważna jest również data, z której właściciel korzystał z noclegu – niestety zazwyczaj nie obejmuje on wysokiego sezonu. Kolejne pytanie to ile dni wcześniej mamy zgłosić zapotrzebowanie i jaki jest prawdopodobny koszt.

Kupno mieszkania za gotówkę lub kartę kredytową – co jest lepszym rozwiązaniem?

Nowe mieszkania nad morzem można kupić za gotówkę lub kredyt. Jak łatwo się domyślić, ceny często nie należą do najniższych. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest gotówka, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Pożyczka może być wtedy wykorzystana. Najpierw rozważmy raty kredytu. Niestety ich rozwój jest dziś bardzo dynamiczny, przez co konieczne jest zwiększenie wydatków.

Czy warto zwrócić uwagę na inwestycje w wakacyjne mieszkania?

Nowe mieszkanie nad morzem to zdecydowanie inwestycja do obejrzenia. Świetna niezależna nieruchomość, idealna dla osób ceniących miejsce, w którym mogą spędzić wolny czas. W takim przypadku to od inwestora zależy jak przygotować wnętrze. Samodzielne zarządzanie obiektami jest jednak nieco problematyczne i wymagające, dlatego warto rozważyć ewentualną pomoc w tym zakresie.