Pedicure podologiczne Warszawa. Czy słyszałeś o usługach podologa? Jest to zawód coraz bardziej popularny w naszym kraju. Jednak wciąż nie tak bardzo, jak w części zachodniej Europy. Kto powinien zgłosić się do podologa? Jakie zabiegi oferuje? Czym jest tak popularny pedicure podologiczny Warszawa? Koniecznie to sprawdźmy.
Czym jest pedicure leczniczy?
Pedicure leczniczy jest także nazywany zabiegiem podstawowym podologicznym. Jest to zabieg na stopy, które nie tylko pielęgnuje, ale do tego poprawia ich wygląd, a co najważniejsze kondycję. Możemy go przeprowadzić zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie w celu zapobiegania wszelkim dolegliwościom stóp. Dodatkowo podczas zabiegu podologicznego podstawowego, podolog w Warszawie usuwa nam odciski, modzele, oczyścić płytkę paznokciową, a do tego założyć klamrę na paznokieć. To wszystko jest także pewnym wstępem do leczenia grzybicy.
Jak krok po kroku jest wykonywany pedicure medyczny?
Na samym początku jest przeprowadzany wywiad dokładny z pacjentem i jest zakładana karta pacjenta, w której zapisywane są wszelkie wnioski z oględzin stóp. W następnej kolejności podlegają ocenie paznokcie oraz także naskórek. Musimy wykluczyć wszystkie zmiany chorobowe, takie jak infekcja, alergia, jak i grzybica.
Pedicure medyczny zaczyna się zawsze od samej dezynfekcji stóp. Jest to bardzo ważny punkt. Następnie dochodzi do skrócenia płytek paznokciowych i ich dokładnego opracowania. W następnej kolejności podolog zmiękcza przy pomocy odpowiedniego preparatu wszelkie miejsca, które są zrogowaciałe nadmiernie i do tego usuwa tak zwaną hiperkeratozę. Na sam koniec podolog wykonuje wygładzenie naskórka kapką jednorazową, powtórną dezynfekcję oraz nakłada odpowiedni pielęgnacyjny preparat.
Dla kogo pedicure leczniczy?
W zasadzie to na pedicure medyczny umówić się powinien każdy z nas, kto się zmaga ze zmianami w samym obrębie stóp, lub też chce zadbać o zdrowie stóp w podologicznym profesjonalnym gabinecie. Problemy mogą zarówno mieć podłoże chorobowe, jak i mogą sprzyjać rozwijaniu się przeróżnych schorzeń. Jakie są główne zalecenia do wykonania podologicznego pedicure? Głównymi zaletami są: pękające pięty, odciski, modzele, nagniotki, zły stan paznokciowej płytki, cukrzyca, zrogowaciały naskórek, czy też stopa cukrzycowa. Jak widać na załączonym obrazku, troszkę tego jest.
Zabieg podologicznego pedicure wykonać możemy w ramach profilaktyki, aby utrzymać stopy w naprawdę dobrej kondycji. Polecany jest głównie osobom, które są narażone szczególni na problemy ze stopami z powodu aktywności fizycznej, czy też z powodu wykonywanego zawodu. Pedicure leczniczy jest zalecany szczególnie osobom mającym nadwagę, z których masa nadmierna ciała powoduje bardzo silny nacisk na stopy, prowadzą do rzeczywiście nadmiernego ich rogowacenia. W takowej sytuacji są one narażone także na wszelkiego rodzaju deformacje oraz także urazy.
Z zabiegu tego rodzaju także powinny korzystać osoby, które są chore na cukrzycę, u których się pojawia ryzyko skutku ubocznego tej podstępnej choroby, a więc stop cukrzycowa. Zaniedbanie stóp przy tak poważnych schorzeniu doprowadzić może do bardzo bolesnych urazów, a w konsekwencji także powodować nawet amputację.
Szczególną uwagę na stopy muszą także zwrócić kobiety będące w ciąży. W tymże okresie następuje bowiem u nich bardzo nagły przyrost wagi ciała, przy powiększeniu się jednoczesnym stopy. W takowym przypadku jest bardzo łatwo o uszkodzenia, różnorakie zmiany poważniejsze na stopach, czy też otarcia.
Podologa nie powinny także omijać szerokim łukiem osoby, które zaniepokojone są takimi problemami, jak: zmiany w kolorze i strukturze płytki paznokciowej, bolesne i pękające pięty, niegojące się oraz sączące rany i otarcia, wrastanie płytki, czy też obrzęki wokół paznokcia.
Podsumowując ten temat pedicure medyczny, jest odpowiedni w zasadzie dla każdego, kto się chce cieszyć zdrowymi stopami. Jednak wśród nas są osoby, którym jest on szczególnie polecany. Kto to taki? Kobiety w ciąży, osoby z zaburzeniami biomechaniki, osoby z wadami budowy stóp, osoby z nadwagą, łuszczycą i zaburzeniami krążenia, sportowcy (dochodzi u nich do otarć, krwiaków oraz odcisków), kobiety (te, które chorą w za ciasnym obuwiu oraz na butach o wysokim obcasie), diabetycy (skóra u nich jest bardzo delikatna oraz podatna na urazy), jak i osoby w starszym wieku (u nich skóra jest narażona na urazy oraz problemy z obcinaniem paznokci).
Wracając jeszcze na moment do kobiet w ciąży, to musimy mieć świadomość, że mają one tendencje do odcisków, nagniotków oraz modzeli. Mają także problemy ze wkręcającymi paznokciami.
Jaka jest cena leczniczego pedicure?
Zabieg podstawowy podologiczny, a więc inaczej pedicure leczniczy to koszt około stu trzydziestu złotych. Jednak pamiętajmy, że jego cena może wzrosnąć, gdy okaże się, że potrzebne są zabiegi dodatkowe. Cena jest także zależna od miejscowości, w której decydujemy się na przeprowadzenie zabiegu. Ważna jest także renoma danego miejsca. Warto zapłacić nieco więcej i poddać się zabiegowi w sprawdzonym miejscu.
Kerpro sklep podologiczny |
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1 |
01-882 Warszawa |
223546332 |
www.kerpro.pl |
Satin podolog Warszawa |
Podleśna 7 |
01-673 Warszawa |
228334787 |
www.satin.pl |
Spondylus podolog Szczecin |
Aleja Papieża Jana Pawła II 36 |
70-453 Szczecin |
665035035 |
spondylus-podologia.pl |
Polecane do przeczytanie : |
https://www.mwf.com.pl/pedicure-podologiczne-warszawa/ |
https://www.siodemka.org.pl/pedicure-w-warszawie/ |
https://www.santmat.pl/pedicure-podologiczny-warszawa/ |