Połączone kontenery do transportu i budownictwa

Połączone kontenery do transportu i budownictwa

Połączone kontenery do transportu i budownictwa mieszkaniowego. Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość ładunku, który może zmienić swoje położenie w trakcie rejsu, żegluga morska okazuje się bardzo tanim środkiem transportu. Jest to szczególnie dochodowe, gdy weźmiemy pod uwagę ogromne odległości i konieczność szybkiego wykonania projektów. Ponadto można przewozić bardzo różnorodne towary, a ich wielkość nie determinuje kosztu (czyli tutaj proporcji).

Wszystko przebiega bardzo sprawnie dzięki zastosowaniu pojemników, które doskonale sprawdzają się do pakowania produktów i ich bezpiecznego transportu. Jedną z kluczowych kwestii jest wykorzystanie przestrzeni na pokładzie. To z kolei można osiągnąć poprzez włączenie najpopularniejszych kontenerów 20-stopowych, ale także kontenerów 12- lub 40-stopowych. Jak można je połączyć, aby jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń i zapewnić bezpieczeństwo podczas transportu? Jaka jest różnica przy budowie domu?

Kontenery, czyli usprawnienie transportu

Najpierw zwróćmy uwagę, jak ważne jest korzystanie z kontenerów w całym procesie. Oprócz tego, że jest trwałą stalową formą, która chroni produkt, optymalizuje kilka procesów. Oczywiście wykorzystanie przestrzeni jest takie samo. Na tym jednak się nie skończyło. Kontenery 20 lub 12 są znane w każdym większym porcie na świecie i dlatego są obsługiwane automatycznie przez maszyny. W konsekwencji skraca się również czas rozładunku lub przenoszenia kontenera. Dodatkowo są produkowane w sposób odpowiedni do wysyłki określonych produktów. Jednocześnie nie zatracono standaryzacji, która leży u podstaw szybkości obsługi stalowych prostopadłościanów.

Jak łączymy kontenery?

Po pierwsze, należy zauważyć, że połączenie kontenera 40-stopowego (lub innego rozmiaru) będzie wyglądało inaczej w połączeniu poziomym niż w połączeniu pionowym. Metody te są jednak powtarzalne i wykorzystywane w sposób łączący szybkość realizacji z wykorzystaniem dostępnej przestrzeni i zapewniający bezpieczny transport. To trzy elementy, które muszą iść w parze. Jak to wygląda w praktyce?

Sprawdź koniecznie:

Połączenie poziome

Połączenia poziome sprowadzają się zwykle do zastosowania mostka. Jest to technika znana z prostoty, pozwalająca jednocześnie na zapewnienie trwałego połączenia, eliminując tym samym problemy podczas transportu. Oczywiście każdy element musi być również odpowiednio przymocowany do podłoża. Kontenery połączone są ze sobą specjalnymi śrubami. Specjalnie zaprojektowane do tego celu uchwyty znajdują się w rogach pojemnika. Oczywiście wszystko musi być ustandaryzowane, w przeciwnym razie wysyłka nie jest prawnie poprawna. Połączenia śrubowe okazały się skuteczne i wystarczające do łączenia kontenerów 40-stopowych, a także kontenerów o mniejszych rozmiarach.

Połączenie pionowe

Połączone kontenery do transportu i budownictwa
Połączone kontenery do transportu i budownictwa

Wysyłka byłaby zbyt kosztowna, gdyby kontenery nie były ułożone w stos. Na szczęście połączenia pionowe są również łatwe do wdrożenia i wykorzystywane przez porty na całym świecie. Jednocześnie producenci pojemników magazynowych musieli zapewnić możliwość połączenia dwóch stalowych form, gdy są one ułożone jedna na drugiej. Służą do tego zamki typu twist, czyli połączone elementy aktywowane są po przesunięciu specjalnej dźwigni. Istnieje spaw, który charakteryzuje się szybką dostępnością i brakiem gwarancji problemów podczas wysyłki. Istnieją trzy podstawowe typy zamków skrętnych, a mianowicie ręczne, półautomatyczne i automatyczne. Zastosowanie każdego kolejnego pojemnika skutkuje większą trwałością, dlatego pojemniki ręczne produkowane są w celu mocowania pustych pojemników magazynowych 20 lub innych, ale o mniejszej wadze. Jednostki półautomatyczne zapewniają trwałe połączenie i nadają się do napełnionych, ale stosunkowo lekkich pojemników. Te ostatnie można nazwać złączami pionowymi do zadań specjalnych.

Polecamy uwadze:

Połącz kontenery mieszkalne

Kontenery jak w domu – czy to możliwe? Ciekawą dygresją jest to, że w przypadku kontenerów mieszkalnych obecne zasady są podobne do tego, co dzieje się podczas wysyłki. Ogólnie jest to ciekawa forma konstrukcji, a ważnym elementem jest modułowość poszczególnych elementów. Oznacza to, że dzięki łączeniom możemy budować wszelkiego rodzaju kształty według własnych pomysłów. Oczywiście usuwanie pojedynczych ścian nie stanowi problemu, podobnie jak stosowanie pionowych fug. W warunkach mieszkaniowych wszystkie zabiegi można nawet skrócić, a połączenie pozostaje trwałe.

Dodatkowe zasady łączenia kontenerów

Powinniśmy zdać sobie sprawę, że łączenie kontenerów jest ważnym czynnikiem wpływającym na powodzenie całego procesu. Dlatego musi być odpowiednio zarejestrowany. Składa się z wielu zasad, które odpowiednio połączone mogą zagwarantować bezpieczeństwo procesu wysyłki. Na przykład na statkach stosowane są również specjalne urządzenia mocujące, co dodatkowo ogranicza możliwość przemieszczania kontenerów. Istnieją również procedury dotyczące samego przechowywania, które w dużej mierze sprowadza się do praktycznych rozwiązań, takich jak lżejsze pojemniki pod cięższe.