Szczecin kurs żeglarski

Szczecin kurs żeglarski

Masz dość miejskiego zgiełku i gwaru metropolii? Marzysz o falach, morzu i wietrze w nocy? Od dzieciństwa marzyłeś o poczuciu się jak prawdziwy marynarz? Przyjdź do nas! Rozpoczynając projekt, cały nasz zespół chciał nie tylko zaoferować: Szczecin kurs żeglarski, ale stworzyć klub ludzi, takich jak my, zakochanych w żeglarstwie.

Naszym celem jest umożliwienie każdemu, bez względu na wiek i płeć, nauki pływania jachtem. I nam się udało! Z nami żeglarstwo staje się przystępne. W naszej szkole żeglarstwa ukończysz kursy szkoleniowe od żeglarza jachtowego do sternika i żeglarza oceanicznego, zdobędziesz licencję na żeglowanie jachtem, zaczniesz brać udział w regatach żeglarskich.

Obszary pracy kursu żeglarskiego w Szczecinie

Jesteśmy certyfikowaną szkołą żeglarską, w której doświadczeni instruktorzy uczą żeglarstwa, wydajemy uprawnienia do prowadzenia jachtu po wodach śródlądowych. U nas zdobywasz uprawnienia jachtowego sternika morskiego oraz IYT uprawnień do prowadzenia jachtu za granicą. Uczymy zarówno dorosłych jak i dzieci.

Kurs żeglarski w Szczecinie to program edukacyjny przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych żeglarzy. Do wyboru jest kilka modułów. Żeglarstwo podstawowe jest dla tych, którzy chcą zostać kompetentnym żeglarzem jachtowym. Sternik jachtu żaglowego dla przyszłych regatowców, a także tych, którzy planują pływać jachtem po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości. Kursy żeglarskie składają się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Teoria jest nauczana w szkole żeglarskiej, praktyka odbywa się na naszych jachtach szkoleniowych.

Szkolenie podczas kursu żeglarskiego w Szczecinie

Z tego miejsca rozpoczyna się podróż do atrakcyjnego, ekscytującego i romantycznego świata żeglarstwa. Tutaj znajdziesz kursy, które powiedzą Ci, czym jest żeglarstwo i jak stawiać w nim pierwsze kroki, jak działa życie na jachcie żaglowym, jakie węzły morskie musisz nauczyć się robić. Każdy, kto wybiera się w morze, jest zaniepokojony pogodą, a tutaj znajdziesz kursy z meteorologii, które nie tylko pomogą w doborze odpowiedniego stroju żeglarskiego, ale także pozwolą podjąć ważne decyzje dotyczące planów żeglarskich.

Po ukończeniu kursu na żeglarza jachtowego zdobywasz uprawnienia do prowadzenie jachtów żaglowych które mają długość kadłuba do 12 m. Dotyczy to morskich wód wewnętrznych, na innych wodach morskich do 2 m od brzegu w ciągu dnia. Poznasz budowę jachtów żaglowych: zasady obsługi ich instalacji oraz silnika jachtowego. Dowiesz się jak ustawić kursy jachtu względem wiatru, a także wiatr pozorny i rzeczywisty, dowiesz się wiele na temat pracy żagli, działania steru itp. Wymagane jest ukończenie 14 lat.

Szkoła sternika jachtowego

Szczecin kurs żeglarski
Szczecin kurs żeglarski

Sekcja ta skierowana jest do tych, którzy za cel postawili sobie odbycie szkolenia i zdobycie tzw. jachtowego sternika morskiego – świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do czarteru jachtu i samodzielnego udziału w regatach żeglarskich. Wieloetapowy program szkoleniowy obejmuje kursy z teorii i praktyki zarządzania jachtem żaglowym, opowiadające o budowie jachtu i jego wyposażeniu żeglarskim, kursy pilotażu i nawigacji, zasady regat żeglarskich oraz oczywiście kursy zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi. Zdobywasz uprawnienia do prowadzenie jachtów o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich. Zdobywasz wiedzę na temat oznakowania nawigacyjnego, poznajesz skróty oraz znaki stosowane na mapach, pomoce nawigacyjne, będziesz znał układ tablic pływów i prądów. Przejdziesz przygotowanie nawigacyjne wejścia do portu. Musisz mieć ukończone 18 lat.

Natomiast podczas kursu na sternika motorowodnego, zapoznasz się z budową jachtów, ich manewrowaniem i zaznajomisz się z ratownictwem medycznym. Wystarczy, że będziesz mieć skończone 14 lat i uzyskasz zgodę rodziców na wzięcie udział u w kursie żaglowym w Szczecinie. Po jego ukończeniu będziesz umieć prowadzić i obsługiwać jacht motorowy oraz wykonywać liczne manewry, cumowania i kotwiczenia.

Treningi, doszkalające kursy żeglarskie w Szczecinie

Ta strona zawiera wydarzenia: treningi i regaty, szkolenia na jachtach żaglowych, w których każdy może wziąć udział. Przy każdym wydarzeniu szczegółowo opisana jest logistyka oraz znajdują się odpowiedzi na tradycyjne pytania każdego zainteresowanego uczestnika lub podróżnika – kiedy, gdzie, z kim, co się wydarzy i ile to będzie kosztować.

Wybierz kursy, które odpowiadają Twoim umiejętnościom

Dla początkujących

Nigdy nie byłeś na pokładzie jachtu? Przejdźmy do magicznego świata żeglarstwa! Marzenia są tylko o krok od Ciebie. Masz możliwość odbycia zajęć manewrowych indywidualnych, przejść całodniowy rejs z rodziną lub znajomymi.

Dla praktyków

Oczywiście znasz emocje związane z wyścigami! Nasze kursy pomogą Ci lepiej zrozumieć regaty żeglarskie, poczuć wiatr i dopłynąć do mety jako pierwszy. Zdecyduj się na weekendowe żeglowanie i zapoznaj się z większym akwenem i zwyczajami w portach.

Dla kogo jest kurs żeglarski w Szczecinie?

Wynajęcie jachtu w dowolnym miejscu na świecie nie jest dużo trudniejsze niż wypożyczenie samochodu. Stale rośnie liczba szkół żeglarskich, które prowadzą kursy, abyście stojąc za sterem mogli wybrać trasę rejsu morskiego i samodzielnie go śledzić. Tym ważniejsze jest, aby wybrać szkołę żeglarską, w której otrzymasz naprawdę wysokiej jakości wiedzę, którą podzielą się z Tobą doświadczeni żeglarze.

Nasi instruktorzy posiadają ogromne doświadczenie praktyczne i szkolą pasjonatów żeglarstwa. Prowadzimy teoretyczne kursy żeglarskie w Szczecinie, a zajęcia praktyczne, których znaczenie trudno przecenić, mogą odbywać się w najpiękniejszych miejscach Jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego, a także rejs po Bałtyku.

Drogę do żeglarstwa otwiera nasza szkoła, w której uczymy stawiania żagli na wietrze, manewrowania, uwzględniania warunków atmosferycznych i dostosowywania się do nich. Tutaj zdobędziesz umiejętności bezpiecznego zachowania na wodzie, nauczysz się podejmować świadome decyzje i odpowiadać za nie. Kurs w naszej szkole żeglarskiej to podstawa dalszego rozwoju jako żeglarz i sternik jachtowy.