Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie pojawiają się, gdy krawędź płytki paznokcia wrasta w skórę palca, najczęściej na stopach, zwłaszcza na dużych palcach. Jest to dość powszechna patologia, która powoduje niepokój i powoduje silny ból, porównywalny z bólem zęba. Jeśli nie zajmiesz się tym na czas, mogą wystąpić narosty skóry, rozwija się stan zapalny, a obszar zaczyna się oczyszczać. Jak dbać o wrastające płytki paznokcia? Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do kliniki podologicznej w Warszawie, gdzie leczy się wrastające paznokcie.

Rozwiązanie problemu wrastających paznokci w Warszawie

Wrastające paznokcie
Wrastające paznokcie

Najczęstsze przyczyny wrastania paznokci to noszenie ciasnych butów, nadwaga, płaskostopie na boki lub ciąża. Gdy paznokieć jednocześnie zmienia kolor i strukturę. To główne powody, dla których podiatrzy napotykają w swojej praktyce. Co powoduje problemy z wrastaniem i płaskostopiem? Noszenie wąskich butów (mężczyzn i kobiet) może prowadzić do zmian w łuku przednim i bocznym płaskostopiu.

Wrastające paznokcie mogą rozwijać się na dużym palcu lub innych palcach z powodu płaskostopia. Zwykle deformacja stopy (spłaszczenie łuku stopy) zmienia obciążenie wszystkich palców, a następnie płytka paznokcia zaczyna rosnąć. Ale faktyczna zmiana kształtu części ciała, która faktycznie go wspiera, jest poważnym znakiem, że musisz pomyśleć o swoim zdrowiu i coś z tym zrobić. To samo nie zniknie? Specjaliści z Warszawskiego Gabinetu Podologicznego pomogą Ci znaleźć przyczynę grzybicy paznokci. Tylko regularne wizyty pomogą wyeliminować ból i stany zapalne, otrzymasz bezbolesne leczenie i nauczysz się odpowiednio dbać o kondycję stóp. Prognozy pogody czekają na tych, którzy myślą, wątpią i nie wiedzą, co zrobić z wrastającymi paznokciami.

Objawy wrastających paznokci – kiedy odwiedzić podiatrę w Warszawie

Wrastający paznokieć zwykle dotyka dużego palca, chociaż może również wystąpić na innych palcach. Ból pojawia się na krawędzi paznokcia i z czasem zaczyna się nasilać, najpierw podczas noszenia ciasnych butów lub naciskania na paznokieć. Jeśli problem nie zniknie, nawet najmniejszy nacisk na paznokieć lub skórę wokół niego może być bolesny: podczas chodzenia, nawet w szerokich butach i dotykania koca.

Skóra wokół wrastającego paznokcia ulega zapaleniu, a gdy dochodzi do wtórnej infekcji, dotknięty obszar staje się obrzęknięty, zaczerwieniony, a temperatura miejsca wzrasta, w wyniku czego coś rośnie. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci? W Warszawie podologowie polecają takie zabiegi jak pedicure medyczny. Jest wykonywany kompleksowo i obejmuje higienę, profilaktykę, zapobieganie problemom stóp i leczenie istniejących chorób. Leczy paznokcie i skórę nóg, poprawiając ich wygląd i ogólną kondycję.

Istnieją trzy etapy wrastania paznokci u nóg:

  1. W pierwszym etapie skóra wokół płytki paznokcia jest opuchnięta, lekko zaczerwieniona, a ból nie jest silny, ale występuje lekki ucisk na fałdy okołopaznokciowe.
  2. W drugim etapie proces zapalny staje się bardziej wyraźny, ból wzrasta i zaczyna się ropienie. Ponadto dochodzi do infekcji i deformacji płytki paznokcia.
  3. W końcowej fazie paznokieć odkształca się, fałd paznokciowy zmienia kształt, a proces zapalny wchodzi w fazę przewlekłą.

Jak diagnozuje się wrastające paznokcie w Warszawie? Diagnozę najczęściej stawia podiatra na podstawie badania zewnętrznego.

Jak leczyć wrastające paznokcie w Warszawie?

W Warszawie istnieje kilka metod leczenia wrastających paznokci, które podolog dobiera indywidualnie dla każdego pacjenta. Jednym z rozwiązań tego problemu jest bezoperacyjna technika korekcji wrastających paznokci poprzez zastosowanie różnego rodzaju płytek, zszywek i kostek Arkady.

W ten sposób leczenie osiąga trzy cele:

  1. Zmienia się kształt paznokcia i jego łożyska, nadając mu bardziej płaski wygląd.
  2. Zmiany kształtu paznokci są rzadkie, ale fałdy paznokci są regularnie poluzowane w wyniku zabiegu.
  3. Poprawia ukrwienie wyrostka bocznego, skraca cykl procesu regeneracji, przyspiesza gojenie się ran w dotkniętym obszarze.

Zdarza się, że do kliniki podologicznej w Warszawie https://satin.pl/gabinet-podologiczny-srodmiescie/ zgłaszają się osoby, którym chirurgicznie usunięto płytkę paznokcia. Niestety nie osiągnięto żadnych pozytywnych rezultatów, a pacjenci szukają rozwiązań swoich problemów. Możesz wykonać nieinwazyjne zabiegi w klinice podologicznej w Warszawie i skutecznie leczyć wrastające paznokcie.

Znaczenie wrastających paznokci

Wrastające paznokcie są obecnie częstym problemem. Postać ropna charakteryzuje się niezdolnością pacjenta do noszenia butów, a każdy dotyk powoduje ból.

Jeśli paznokieć wciąż rośnie lub właśnie urósł:

  • Aby wyeliminować ten problem, skontaktuj się z podiatrą.
  • Ortonyksja – środki eliminujące problem wrastających płytek paznokciowych.
  • Umożliwienie prawidłowego wzrostu płytki paznokcia przy jednoczesnym wyeliminowaniu dyskomfortu i bólu.
  • Wyeliminowanie przyczyny uchroni Cię przed nawrotami wrastających płytek paznokciowych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Warszawskiej Kliniki Podologicznej?

W przeciwieństwie do ogólnego podejścia z ryzykownymi i nieskutecznymi zabiegami, podiatra bada historię medyczną każdego pacjenta, przepisuje indywidualny zestaw diagnostyczny i dobiera odpowiedni plan leczenia. Podiatrzy to specjaliści, którzy nie przepisują niczego poza tymi, które w praktyce okazały się skuteczne i bezpieczne (takie podejście znane jest również jako medycyna oparta na dowodach).

Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl